Zavolejte nám

+420 776 304 488

Napište nám

Statické posudky

Odborný statický posudek

Co to obnáší?

Váš objekt odborně prohlédneme a určíme původ vzniku případných škod. Příčiny statických poruch (např. trhlin, posuvů apod.) zevrubně popíšeme a navrhneme ekonomické řešení pro jejich zajištění nebo sanaci. V případě závažnějších nebo rozsáhlejších poruch navrhneme provizorní zajištění a určíme místa pro další sledování, místa pro provedení odběru vzorků, sond apod.

Kolik to stojí a jak dlouho to trvá?

Běžný statický posudek na jednotlivou poruchu provádíme za cenu okolo Kč 6.000,- (+ DPH 21 %). Ceny složitějších statických posudků včetně projektové dokumentace se určují individuálně pro každou stavbu. Termíny záleží na celkové vytíženosti kanceláře, ale závažné poruchy řešíme většinou okamžitě, méně závažné do 14 dnů.

Jak poznat zda je nutné volat statika?

Určitě NEPLATÍ pravidlo, že statik se volá jen v případě, že se objevily trhliny v nosných zdech. Porucha stavby se může projevit třeba jen trhlinami v nenosných příčkách, zvětšenými průhyby, nebo i jen tím, že najednou jdou špatně zavírat okna, protože "se zkřivil" rám. Proto ničemu neuškodíte, když poruchu popíšete, vyfotíte a poštele mailem k posouzení. Tuto první konzultaci Vám provedeme ZDARMA bez dalších závazků.

Co budete potřebovat jako podklad pro statický posudek?

  • Pokud možno původní stavební dokumentaci (pokud nebude k dohledání můžeme provést oměření)
  • Znát historii objektu (stáří, jak se stavba v minulosti užívala, co se kdy přestavovalo apod.)
  • Zajistit přístup k objektu k provedení prohlídky, sond apod.

Nebojte se zavolat i večer nebo o víkendu, jsme tu přece pro Vás! Kontaktujte nás na telefonu 776 304 488 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Statický posudek

Co nesmí chybět ve statickém posudku?

Na titulní straně musí být uveden název stavby, počet stran, autor, zodpovědná osoba a její autorizační (kulaté) razítko s podpisem. 

Dále ve statickém posudku musí být uvedeno podle jakých norem bylo postupováno, jaké byly vstupní podklady a jméno objednatele. Statický posudek musí být kontrolovatelný, tj. musí být dostatečně podrobný, aby bylo zřejmé jaké hodnoty byly uvažovány na straně zatížení, jaký výpočetní model byl zvolen a jaký je výsledek statického posouzení.

V případě navržené úpravy nebo sanace by měl statický posudek obsahovat dostatečně podrobný popis těchto úprav.

Originály otisku autorizačního razítka a podpisu jsou důležité z pohledu pojištění. Každý autorizovaný statik je pojištěn základní pojistkou ČKAIT na částku 250.000 Kč. Dále je možné tuto pojistnou částku zvýšit dobrovolným připojištěním odpovědnosti. Společnost PSDS s.r.o. je aktuálně pojištěna na částku 3.000.000 Kč.

PSDS s.r.o. je projekční kancelář se specializací na statiku a dopravní stavby (především kolejová doprava). Společnost byla založena v únoru 2009 jako nástupce firmy Ing. Jiří Surovec - iStruct, která v oboru působí již od roku 1998. Jednatelem i společníkem PSDS s.r.o. je právě Jiří Surovec.

Telefon

+420 776 304 488
+420 271 960 626

Email

psds@psds.cz

Adresa

Trabantská 673/18
190 15 Praha 9